Śruby introligatorskie

Spośród wszystkich akcesoriów introligatorskich śruby introligatorskie mają bardzo duże znaczenie. Przy ich pomocy mocowane są wkłady do kart menu, informatorów czy innych folderów. To elegancki dodatek, który jest niezbędny do stworzenia wielu wyrobów introligatorskich. I chociaż mała śrubka może być niedoceniana, to także jej jakość wpływa na żywotność – między innymi kart menu.

Oczywiście śruby introligatorskie mogą być wymienne, dlatego też w przypadku ich uszkodzenia nie ma konieczności tworzenia nowych kart czy folderów. Ale na pewno warto już od samego początku wykorzystywać śruby introligatorskie wysokiej jakości. Introligatorskie śruby występują w różnych rozmiarach, kolorach, a także wykonywane są z różnych materiałów, dlatego do każdego wyrobu uda się dobrać odpowiednie mocowania.

Rodzaje śrub introligatorskich

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, śruby introligatorskie wykonywane są z różnych materiałów. Najczęstszym wyborem są śruby metalowe, ale na rynku dostępne są także śruby plastikowe. Wybór materiału zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Nie do każdego folderu pasować będą śruby metalowe i nie do każdego plastikowe.

Śruby metalowe i plastikowe

Oczywiście śruby metalowe odznaczają się lepszą trwałością, ale śruby plastikowe także dobrze sprawdzą się w swoim zadaniu. Warto pamiętać, że śruby metalowe zazwyczaj występują w bardziej ograniczonej gamie kolorystycznej ze względu na sposób ich wykończenia. Natomiast śruby plastikowe oferują bogaty wybór kolorów. Introligatorskie śruby wykorzystywane są nie tylko do utrzymywania wkładów w kartach menu czy folderach. Bardzo często stosowane są także do łączenia dokumentów czy systemu opraw. Dlatego też szeroki wybór rodzajów śrub pozwala na wykorzystywanie ich do różnych produktów.

Kolory, wykończenia i rozmiary – czyli jak wybrać introligatorskie śruby

Śruby introligatorskie występują w różnych kolorach – najczęściej jednak jest to złoty, srebrny, czarny i mosiądzowany. Wybór koloru zależy w głównej mierze od koloru okładki lub też koloru wkładów. Jeśli chcemy uzyskać jednolity efekt, to wybieramy śruby w tym samym odcieniu co okładka. Jednak bardzo dobrze wyglądają także śruby w kolorze kontrastującym – zwykle jest to złoty. To z pewnością najbardziej eleganckie rozwiązanie, które często stosowane jest przez eleganckie restauracje. Rozmiar śrub jest także dopasowywany do danego produktu – przy wyborze trzeba zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie najwygodniejsze i oczywiście najbardziej estetyczne.

Sposób mocowania śrub introligatorskich

Śruba introligatorska zbudowana jest z dwóch elementów – z części nazywanej męską (gwintowany wkręt) oraz części nazywanej żeńską (tulejka). Części te mogą być różnej długości, w zależności od tego, ile wkładów ma być ze sobą skręconych. Śruby introligatorskie wbrew pozorom są łatwe w obsłudze i pozwalają nawet na samodzielną wymianę wkładów. Istnieje także możliwość wymieniania śrub – można wtedy eksperymentować z kolorami czy materiałami, z których wykonane są śruby. Taka wymiana elementów może też odrobinę odświeżyć wygląd karty, informatora czy folderu.

Zadbaj o swoje produkty introligatorskie

Wymiana śrub introligatorskich może być korzystna nie tylko ze względów estetycznych, ale może także poprawić umocowanie wkładów. Ponadto do śrub introligatorskich warto dopasować narożniki, które ochronią karty czy foldery przed nieestetycznymi odkształceniami. Dopasowanie śrub i narożników będzie stanowiło elegancki element wykończenia produktu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o śrubach introligatorskich, to zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź również nasze pozostałe akcesoria introligatorskie: Narożniki introligatorskie | Passepartout | Koszulki foliowe | Kieszenie foliowe do menu

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.