Washpapa

Washpapa to rewolucyjny materiał introligatorski, który zadowoli zwłaszcza zwolenników produktów roślinnych. Jest to bardzo ekologiczny materiał, który jednocześnie bardzo dobrze się prezentuje. Washpapa znalazła zastosowanie w modzie oraz dekoratorstwie. Stanowi doskonały materiał do produkcji opakowań, pudełek, torebek, ozdób, okładek książek, notesów, kart menu czy kalendarzy.

Jak wygląda washpapa?

Washpapa wyglądem przypomina skórę, co jest jej dużym atutem. Dzięki temu sprawdzi się nawet w bardzo eleganckich wnętrzach. Bardzo dobrze wygląda także w połączeniu z innymi tkaninami, materiałami czy okleinami introligatorskimi. Washpapa jest niezwykle elastyczna, a dzięki zawartej w niej odrobinie lateksu także wytrzymała – na tyle, że jest wykorzystywana jest do produkcji przedmiotów narażonych na spory udźwig.

 

Pielęgnacja i konserwacja

Zatem nie musicie obawiać się o uszkodzenia czy zniszczenia przy codziennej eksploatacji wyrobów z washpapy. Ten materiał również doskonale sprawdza się w praniu – nie odkształca się ani nie odbarwia. Washpapa jest zatem bardzo łatwa w utrzymaniu i konserwacji, a jednocześnie wygląda bardzo elegancko.

Klienci często decydują się na obicie kart menu w tkaniny. Takie rozwiązanie jednak jest zdecydowanie bardziej uciążliwe w pielęgnacji i konserwacji oraz po prostu mniej trwałe. W takich przypadkach zwykle doradzamy wybór washpapy.

Do czego używana jest washpapa?

Dzięki swoim właściwościom materiał ten jest używany przez wielu producentów jeansów przy produkcji metek. Wykonany z włókien celulozy, zaimpregnowany lateksem doskonale nadaje się także do zadrukowania, co chętnie wykorzystujemy w naszej introligatorni. Naturalne i jednocześnie eleganckie wykończenie washpapy przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Zastosowany przy wyrobie washpapy splot gwarantuje elastyczność i wytrzymałość, co jest dużym atutem, zwłaszcza gdy produkty wykonane z tego materiału wykorzystywane są bardzo często.

Menu ekologiczne z washpapy

Washpapa bardzo często wybierana jest jako zamiennik skóry naturalnej, dlatego że całkiem dobrze imituje jej wygląd. Washpapa wygląda jednak zdecydowanie bardziej naturalnie i lekko. Karta menu wykonana z washpapy świetnie sprawdzi się w miejscach, w których filozofię wpisana jest troska o środowisko, wegańskich restauracjach czy po prostu wszystkich miejscach, które szukają bardziej ekologicznych rozwiązań. Żeby karta menu wyglądała elegancko i estetycznie, wcale nie musi być wykonana ze skóry. Materiały, właśnie takie jak washspapa, gwarantują zarówno estetyczny wygląd, jak i trwałość na długie lata.

Wybieraj przyjazne środowisku materiały

Na rynku możemy obserwować stopniowe odchodzenie od skóry naturalnej. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, by materiały wykorzystywane do tworzenia wyrobów introligatorskich – i nie tylko- były bardziej przyjazne środowisku. Washpapa jest właśnie jednym z takich materiałów, dlatego warto na nią postawić.

Co możemy dla Ciebie wykonać z washpapy?

Z washpapy wykonujemy między innymi karty menu, informatory hotelowe czy inne foldery. Ze względu na to, że materiał ten jest wytrzymały, świetnie nadaje się do takich właśnie wyrobów. Washpapa występuje w różnych kolorach, dlatego też łatwo jest dobrać odpowiedni do danego projektu. Jeśli nie widzisz interesującego Cię koloru, to napisz lub zadzwoń do nas – wiele odcieni oraz rodzajów materiałów dostępnych jest na zamówienie.

Sprawdź również inne materiały introligatorskie: Płótno introligatorskie akrylowane | Płótno introligatorskie naturalne | Drewniane menu | Płótno drukowane | Okładka z ekoskóry | Skóra naturalna

 

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.