Karty menu

 

 
Karty menu to swego rodzaju wizytówki restauracji. W końcu jest to jeden z pierwszych przedmiotów, które Gość ma w rękach. To od wyglądu i zawartości karty menu restauracji zależy czy klient zostanie i jakie złoży zamówienie. Dlatego niezależnie od tego, jaki charakter ma dany lokal, karty menu powinny być atrakcyjne dla oka i wykonane z materiałów wysokiej jakości. Ważne też, żeby karta menu restauracji współgrała z wystrojem wnętrza i resztą identyfikacji wizualnej lokalu. Dzięki dbałości o te czynniki, karta menu będzie przyciągającą uwagę wizytówką i pierwszym atrakcyjnym elementem podczas wizyty w restauracji, co dobrze wpłynie na dalszy ciąg pobytu i ogólne zadowolenie Gości.

Karty menu, w zależności od Twoich potrzeb, mogą być w pełni spersonalizowane i przystosowane do charakteru restauracji. Nasza pracowania oferuje wiele typów i wzorów kart menu, które spełnią wymagania każdego restauratora, niezależnie od typu lokalu, jaki prowadzi. Ważną kwestią jest dobór odpowiednich kart menu, które współgrać będą z wnętrzem i profilem restauracji. W końcu nie każdy typ kart będzie odpowiedni, by zawrzeć każdego lokalu menu. Restauracje o bardziej eleganckim charakterze z pewnością bardziej zainteresowane będą kartami menu wykonanymi z materiałów wyższej jakości, na przykład ze skóry czy odpornych tkanin. Natomiast dla bardziej swobodnych miejsc, lepszym rozwiązaniem będą karty menu mniej toporne i takie, które pozwalają na częstą wymianę kart. Wybór odpowiedniej karty menu zależy zatem od naprawdę wielu czynników.

W naszej pracowni oferujemy kilka wzorów kart, które nadadzą się do różnych wnętrz. Podczas każdej realizacji zamówienia współpracujemy z klientem, by spełnić jego wymagania i zrealizować wizję. Wszystkie nasze zamówienia wykonujemy z największą starannością i dbamy o to, by produkty, które opuszczają naszą pracownię, długo służyły w restauracjach. Podczas wyboru odpowiedniego wzoru karty menu należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim trzeba rozważyć, jak obszerne jest menu lokalu – od tego zależy liczba kart oraz czy w restauracji często zmienia się menu. Karty, które oferujemy mogą odpowiadać dla jednego i drugiego typu menu, jednak przed przystąpieniem do realizacji trzeba określić, jakie funkcje karta menu ma spełniać.

Karty menu mogą posiadać kieszenie na wkładki sezonowe, mogą pozwalać także na częstą wymianę kartek wewnętrznych czy nawet na drobne samodzielne prace konserwacyjne. Podczas projektowania karty menu należy uwzględnić zarówno okładkę, jak i wygląd samego środka. Opracowanie graficzne zawartości kart menu to także ważny czynnik. Rozmieszczenia dań w karcie powinno być czytelne dla Gościa, a karta powinna umożliwiać intuicyjne posługiwanie się nią. Spis dań może także zawierać jakieś dodatkowe elementy graficzne lub zdjęcia. Zależy to jednak od objętości karty. Kolejną kwestią jest sam projekt okładki. Na tym etapie prac projektowych zapewniamy kompleksową obsługę graficzną. Pozwala to na skomponowanie spójnego graficzne layoutu i projektu okładki z resztą identyfikacji wizualnej lokalu i z wizją klienta. Okładka karty może zawierać logo lub inne elementy graficzne kojarzona z tą restauracją. Ważny jest także dobór kolorystyki.

Karta menu i jej typy

W naszej pracowni powstają różne karty menu w zależności od potrzeb naszych klientów. Różnorodne zamówienia pozwalają nam na doskonalenie się w różnych technikach, dlatego jesteśmy w stanie sprostać nawet najtrudniejszej realizacji. Podczas naszych prac wykorzystujemy materiały wysokiej jakości, co sprawia, że każda karta menu opuszczająca naszą pracownię, spełnia wymagania klientów. Oferujemy kilka wzorów menu, z których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a są to: menu na kryte śruby, menu basic, w formie teczki oraz kartę typu pręcik/gumka.

Karty menu na kryte śruby to taka, w której wydruki mocuje się bezpośrednio w zawieszce karty za pomocą śrub, co umożliwia bezproblemową wymianę nawet pojedynczych stron. Takie karty wykonane mogą być w dowolnym rozmiarze, a śruby występować mogą w różnych kolorach. Druki mogą umieszczone być także w koszulkach foliowych krystalicznych lub jako wkłady passe-partout.

Karty menu basic są natomiast mniej formalne, ale także umożliwiają łatwą wymianę stron. One także mogą występować w różnych odmianach kolorystycznych, a druki również mogą być umieszczane na różne sposoby. To jeden z bardziej klasycznych wzorów menu, który bardzo często wybierany jest przez klientów.

Dla lokali, w których menu zmienia się bardzo często, nawet codziennie, najlepszym rozwiązaniem są karty menu w postaci teczek introligatorskich. W nich za pomocą kieszeni umieszcza się druki. Takie menu cechuje się małą objętością i pozwala na samodzielną oraz ekstremalnie łatwą wymianę druków. Dla lokali z krótkim menu świetnie nadają się także karty na pręcik lub gumkę, w których druki umieszczane są właśnie za pomocą metalowego pręcika lub gumki. To również odrobinę mniej formalna opcja, która jednocześnie jest bardzo elegancka.

Wszystkie te wzory występować mogą w różnych rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Pozwalają także na stosowanie druków różnego rodzaju. Podczas wyboru wzoru dla siebie trzeba rozważyć, który z nich będzie najbardziej funkcjonalny i najlepiej sprawdzi się w danym miejscu. Służymy także radą w przypadku, gdy zaistnieją jakieś wątpliwości czy pytania związane z naszymi kartami.

Spójna identyfikacja wizualna Twojej restauracji

Karta, jak wspominaliśmy, stanowi element wystroju, dlatego ważne jest, by była ona spójna z innymi przedmiotami znajdującymi się wokół Gości. Warto, by pasowała ona zwłaszcza do płatnika kelnerskiego, który jest z kolei ostatnim przedmiotem, który mają w rękach Goście. Karty można utrzymać także w podobnych tonacjach kolorystycznych z notesami kelnerskimi czy ze standami z napisem „rezerwacja”. Wszystko to sprawi, że elementy wystroju będą ze sobą idealnie współgrać. Takie produkty także posiadamy w naszej ofercie, dlatego warto rozważyć także ich wybór podczas realizacji zamówienia.

Zapraszamy do kontaktu i postaramy się wtedy rozwiać wszystkie wątpliwości związane z całym procesem realizacji zamówienia. Zachęcamy także do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą i z naszymi produktami, które wykonujemy dla obiektów w całej Polsce, wykorzystując profesjonalne techniki introligatorskie oraz nasze pokoleniowe doświadczenie.

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.