Menu z płótna

Karty menu z płótna to kolejna ciekawa propozycja do wyboru spośród szerokiego wachlarza kart menu. Trzeba pamiętać, że karta menu to jeden z pierwszych przedmiotów, który trafia w ręce Gościa w restauracji i na który patrzy. Decyduje ona zatem o pierwszym wrażeniu, które przekłada się potem na ogólnie wrażenie z wizyty w restauracji. Dlatego też karta menu powinna być dopasowana do wystroju i charakteru miejsca, a także powinna być przejrzysta i estetyczna, by zachęcać Gości do złożenia zamówienia.

Karta menu z płótna to dobra opcja dla niemalże każdego lokalu, gdyż świetnie wpasowuje się przestrzeń o niemalże wszystkich wystrojach. Taki model menu może być wykonany w najróżniejszej kolorystyce, z różnych rodzajów płótna. Istnieje także możliwość personalizacji takiej karty menu płótna czy umieszczenia logo. Pozwoli to jeszcze bardziej powiązać kartę menu z estetyką wnętrza i duchem miejsca, a także filozofią i charakterem danej kuchni.

Płótno czy skóra – co wybrać?

Obok kart menu z płótna występują także karty ze skóry naturalnej i ekologicznej. To, jaką wersję wybierzecie dla swojego lokalu, zależy od tego, jaki efekt chcecie uzyskać. Zarówno jedno, jak i drugie obicie dobrze prezentuje się w eleganckich i ekskluzywnych miejscach. Menu wykonane ze skóry jednak nie wpasuje się zbyt dobrze w restauracjach, gdzie panuje bardziej swobodny nastrój. Warto też pamiętać, że karta menu z płótna jest bardziej ekologiczną opcją, z racji, że pozostawia mniejszy ślad węglowy. Dlatego też dobrze sprawdzi się w miejscach, które dbają o bycie przyjaznym dla planety.

 

 

 

Każda nasza karta menu może zostać spersonalizowana do Waszych potrzeb. Możemy umieścić na oprawie zarówno logo, jak i inne drobne elementy związane z identyfikacją wizualną Waszego lokalu. Model wykonany z płótna może zawierać efektowne tłoczenia, które mogą, ale nie muszą być wypełnione kolorem. Takie dodatki stanowią uzupełnienie karty i sprawiają, że jest ona spójna z całym wizerunkiem restauracji. Wasze logo powinno być znakiem, po którym Wasi Goście Was będą rozpoznawać. Dlatego też karty menu powinny zawierać opis dań, ale także charakterystyczne elementy – logo oraz inne składowe identyfikacji wizualnej.

Karta menu z płótna może występować praktycznie w każdym typie mocowania. Dlatego też mamy szeroki wybór sposobu mocowania wydruków. Możecie wybierać od menu na kryte śruby, poprzez klasyczną okładkę BASIC, a skończywszy na menu na gumkę/pręcik. Opis poszczególnych sposobów mocowania stron znajdziecie na podstronach tych pozycji na naszej stronie, jednak przedstawimy tu skrótową charakterystykę.

Karta menu na kryte śruby

W tej karcie wydruki mocuje się bezpośrednio w zawieszce oprawy. Odbywa się to za pomocą krytych śrub, co uniemożliwia ich samoistne odkręcanie. Taki sposób umieszczania wydruków umożliwia więc łatwą wymianę nawet jednej strony. Taki typ karty może być wykonany w dowolnym formacie.

Okładka BASIC

Ten typ karty to model o najprostszej konstrukcji, który posiadamy w swojej ofercie. W tym modelu śruby otwarte mocowane są w postaci listwy umieszczonej na prawej wyklejce okładki.

To rozwiązanie posiada wiele zalet, między innymi pozwala na łatwą i szybką wymianę kart, na których znajduje się opis dań. Ta forma prezentuje się mniej formalnie, a śruby występują w kolorach złotym, srebrnym, czarnym i miedzianym.

Menu na gumkę/pręcik

Karta menu z mocowaniem wydruków wewnątrz grzbietu występuje w dwóch opcjach:

  • Mocowanie na mosiężny pręcik -pozwala na szybki demontaż i wymianę wydruków, na których znajduje się opis dań. To bardzo estetyczne i eleganckie rozwiązanie. Pręt występuje wyłącznie w kolorze surowej miedzi, który stanowi gustowne wykończenie tego modelu.
  • Mocowanie na gumkę – system mocowania wkładów jest tutaj w zasadzie bliźniaczy. Jedynie w celu umieszczenia gumki potrzebne jest zamocowanie czterech przelotek w grzbiecie. Ich kolor może być dobrany do ogólnej kolorystyki. Natomiast gumka występuje w kolorze czarnym, ale istnieje także możliwość dobrania kilku kolorów przelotek. Kartki w środku powinny być falcowane – czyli składane na pół.

Ta karta menu pozwala także na zamontowanie kieszonki na wyklejkach, która pozwoli na zamocowanie tymczasowego wydruku, na przykład z daniem dnia.

Karta menu z płótna z naszej pracowni

W naszej introligatorni tworzymy karty z wielką starannością i dbałością o każdy szczegół. Pracujemy na materiałach najwyższej jakości, dlatego też wykorzystujemy dobrze pozyskiwane i trwałe płótna do tworzenia oprawy. Podczas danej realizacji służymy pomocą na każdym jej etapie, począwszy od wyboru najlepszego wzoru, a skończywszy na propozycjach umieszczenia logo na oprawie.

Zapraszamy do kontaktu! Udzielimy wtedy odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania i pomożemy w doborze najlepszej karty.

Sprawdź również nasze pozostałe karty menu: Menu na kryte śruby | Klasyczne karty menu | Menu z eko skóry | Skórzane menu | Teczki introligatorskie | Menu restauracyjne z gumką

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.