Projekt menu – ze zdjęciami, a może z ilustracjami?

Wybór wzoru oprawy karty, a także projekt menu to wbrew pozorom ważne decyzje, którą podejmować muszą restauratorzy. Dobrze dobrany projekt menu i odpowiednia oprawa powinny komponować się z wnętrzem restauracji i wpisywać się w klimat miejsca. Ważną kwestią jest także użyteczność karty, dlatego projekt menu powinien być przystosowany do charakteru menu – jego zmienności czy sezonowych wkładek. Projekt menu restauracji powinien także uwzględniać potrzeby klientów, którzy odwiedzają dane miejsce. Z tego powodu tak ważna jest szata graficzna czy rozmieszczenie tekstu.

Na co zwrócić uwagę – projekt menu restauracji

Ważnym krokiem podczas tworzenia karty menu jest wdrożenie koncepcji, która obejmie zarówno środek karty oraz okładkę. Tę koncepcję powinien odzwierciedlać projekt. O tym, jak wybrać okładkę, pisaliśmy w artykule Karty menu – jaki wzór wybrać? Ale jak wszyscy dobrze wiemy, liczy się także wnętrze. Dlatego projekt menu restauracji musi zawierać także propozycję layoutu i rozmieszczenia treści. Warto przy tym kroku brać pod uwagę współcześnie panujące trendy, ale także charakter restauracji – dla zachowania spójności wyglądu karty menu z wystrojem wnętrza.

Zdjęcia czy ilustracje – co przyciągnie wzrok w karcie menu?

Projekt menu obejmuje całą szatę graficzną. A jak wiemy, żyjemy obecnie w czasach komunikacji obrazkowej, dlatego warto rozważyć wprowadzenie większych elementów graficznych do karty menu.

Oczywiście projekt menu restauracji bardziej tradycyjnej i ekskluzywnej nie musi zawierać zdjęć czy grafik. Klienci takich restauracji są już przyzwyczajeni do stonowanych layoutów i ważniejsza jest dla nich przejrzysta treść. Jeśli jednak zależy Wam na przyciągającej uwagę zawartości menu, w tym przypadku lepiej postawić na eleganckie zdjęcia.

Natomiast ciekawie by było, gdyby projekt menu bardziej nowoczesnego miejsca w stylu szybkiego baru, alternatywnej kawiarni czy wegańskiego bistro, zawierał jakieś wyróżniające się elementy graficzne. Niekoniecznie muszą być to zdjęcia. Tu świetnie sprawdzą się grafiki nawiązujące do charakteru restauracji.

Projekt menu – co możemy dla Was zrobić?

Podczas tworzenia karty menu, zapewniamy Klientom kompleksową obsługę graficzną, począwszy od wyboru okładki aż po wnętrze. Każdy Klient otrzymuje darmowy projekt okładki w formie mock-upu, czyli wizualizację, która zatwierdzana jest jeszcze przed rozpoczęciem realizacji projektu menu.

Staramy się łączyć nasze doświadczenie i artystyczne podejście wraz z Waszą wizją, by finalnie uzyskać wyjątkowe karty menu, które będą piękną wizytówką Waszej restauracji. Ale na okładce się nie kończy. Zajmujemy się również projektowaniem layoutów i służymy radą w dylematach – czy wybrać zdjęcia, czy ilustracje do projektu menu. Co nas wyróżnia, to fakt, że nie korzystamy z gotowych szablonów, ale tworzymy od podstaw projekt menu restauracji ściśle we współpracy z Klientem. Projektujemy układy menu i ręcznie rysowane ilustracje do kart, dlatego Wasze menu będzie jedyne w swoim rodzaju. Możemy także wykonać zdjęcia do menu, jeśli zdecydujecie się na tę opcję.

Każdy projekt menu restauracji jest dla nas wyjątkowym wyzwaniem i do każdego z nich podchodzimy indywidualnie. Śledzimy współczesne trendy oraz czerpiemy z naszego doświadczenia, aby w pełni zrealizować wizję Waszej karty menu.

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.