Menu z płótna1

11 kreatywnych kart menu – Zobacz inspiracje!

Karta menu to wizytówka restauracji. Kiedy siadamy przy stoliku, to pierwsza rzecz, którą trzymamy w rękach. To dzięki niej wyrabiamy już sobie pierwsze opinie na temat danej restauracji. Warto więc, by menu restauracji było jak najbardziej estetyczne, zawierało szereg najważniejszych informacji oraz zachęcało do spróbowania wielu dań. Obecnie możliwości na wykonanie karty menu restauracji jest wiele. W zasadzie wszystkie chwyty dozwolone! Ważne jest, by Wasza karta menu po prostu dobrze wyglądała.

Pomysły, które Wam dziś przedstawimy pochodzą z naszej introligatorni. Każdej karcie menu poświęciliśmy sporo czasu, by dopieścić wszystkie detale. Przedstawimy Wam 11 kreatywnych kart menu restauracji z podziałem na rodzaje kart, które możecie u nas zamówić. Na poszczególnych podstronach znajdziecie też więcej informacji na temat danego rodzaju karty menu restauracji. Oto one!

Menu na kryte śruby

Menu na kryte śruby1

Ta karta została wykonana jako karta menu z krytymi śrubami. Wydruki w niej mocowane są właśnie za pomocą śrub, co sprawia, że nie odkręcą się samoistnie. Każdą kartę można spersonalizować pod konkretne wymagania. Elementy drewniane świetnie wpasowują się w azjatycki klimat restauracji, która serwuje sushi. Na okładce umieszczone zostało także subtelne logo. W zasadzie karta ta jest dość minimalistyczna. To materiały wykorzystane do stworzenia tej karty sprawiają, że wygląda ona oryginalnie

Menu na kryte śruby2

Tu kolejna propozycja menu z krytymi śrubami. Tym razem wygląda ono ciężej i bardziej klasycznie. Podobne rozwiązania sprawdzą się w eleganckich, pałacowych wnętrzach, a także w bardziej wytwornych restauracjach. Wytłoczone logo restauracji wygląda niczym rycerska pieczęć – zatem idealnie oddaje charakter lokalu. 

Menu na kryte śruby3

Następna propozycja karty menu na kryte śruby. Tym razem posiada ona bardziej rzucający się w oczy element dekoracyjny. Grafika cięta laserowo, wykonana z innego materiału niż obicie karty, kontrastuje i nadaje większej dynamiki. Laserowo cięte może być też logo restauracji. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Karta menu Basic

karta menu basic1

Ten model ma nieco prostszą konstrukcję. Pozwala on na szybką wymianę druków, dlatego idealnie nadaje się do restauracji, w których menu często się zmienia. W tym przypadku złote tłoczenia zwieńczone są jeszcze złotymi narożnikami introligatorskimi. Dzięki nim menu jest jeszcze bardziej wyrafinowane, ale też odrobinę tajemnicze.

Menu z eko skóry

karta menu z eko skóry1

Jeśli chcecie uzyskać efekt skórzanego, klasycznego menu, ale nie czulibyście się dobrze wykorzystując materiały pochodzenia zwierzęcego, to karta menu z eko skóry jest świetnym rozwiązaniem. Wystarczy proste tłoczenie i karta wygląda perfekcyjnie.

Menu z płótna

Menu z płótna1

Kolejnym ekologicznym rozwiązaniem jest wykonanie karty menu z płótna – ono także wygląda klasycznie i elegancko. Tym razem postawiliśmy na umieszczenie na froncie małej złotej grafiki, która nawiązuje do logo restauracji. Jak sami widzicie, połączenie czarnego i złotego zawsze dobrze się sprawdza.

Teczki introligatorskie

teczka introligatorska1

Najlepsze rozwiązanie dla miejsc, w których menu zmienia się bardzo często, nawet codziennie. Ale nawet na bazie tak prostej konstrukcji można stworzyć niepowtarzalną kartę. Tutaj drobnymi elementami graficznymi nawiązaliśmy do taśmy filmowej. Ma ona związek z historią tej restauracji. Wystarczyły drobne akcenty, a karta jest mocno spersonalizowana.

teczka introligatorska2

Karta w formie teczki dobrze sprawdza się także w restauracjach hotelowych, które mają krótsze menu. Tym razem wybór padł na wąską, elegancką kartę i znów – ze złotymi tłoczeniami. Pasują one do klimatu hotelu.

Menu na gumkę/pręcik

menu na gumke/precik1

Karta menu na pręcik lub gumkę to estetyczne rozwiązanie, które także pozwala na łatwą wymianę druków. W przypadku tej karty zdecydowaliśmy się na czarne tłoczenie, z drobnym elementem graficznym nawiązującym do nazwy restauracji. Karta wykończona została czarnymi narożnikami introligatorskimi, które bardzo dobrze pasują do tłoczenia. 

menu na gumke/precik2

Minimalizm to prawie zawsze świetne rozwiązanie. Tak jest i w tym przypadku. Proste tłoczenie wypełnione złotym kolorem, które dobrze współgra z różnymi kolorami materiału obicia. W końcu nikt nie powiedział, że każda karta musi być w tym samym kolorze.

menu na gumke/precik3

Wąska karta na gumkę lub pręcik dobrze sprawdza się także jako karta win. Przy tej karcie wykorzystaliśmy tłoczenie. Tym razem padło na kształt butelki wina. To oryginalny, a jednocześnie prosty pomysł. 

To tylko niektóre z naszych realizacji. Jak sami możecie zaobserwować – możliwości jest naprawdę wiele. Podczas tworzenia nowej karty zawsze jesteśmy otwarci na oryginalne pomysły, a zarazem staramy się, by karta menu była przede wszystkim przejrzysta i estetyczna. 

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.