Karty menu – jaki wzór wybrać?

Karta menu to tak naprawdę pierwszy przedmiot, który klient ma w ręku po wejściu do lokalu. Jest więc ona swoistą wizytówką restauracji i wpływa na pierwsze wrażenia klienta. Z tego powodu, tak ważną kwestią jest dobór karty menu. Wzory dostępne na rynku występują w przeróżnych wariantach, poczynając od wymiarów, materiałów, z których są wykonane, typów wydruku i wielu innych. Kluczową kwestią przy wyborze powinna być użyteczność i dostosowanie karty menu do profilu restauracji. Wzory obfitujące w pstrokate ozdobniki zaburzają odbiór treści i nie będą pasowały do eleganckich wnętrz. Wzory karty menu powinny być dobrane i dopasowane do wystroju lokalu, tak by stanowiły integralny element wnętrza.

Karty menu – od czego zacząć?

Pierwsze kroki związane z tworzeniem karty menu to opracowywanie koncepcji wyglądu środka, jak i okładki. W tym momencie zapadają decyzje związane z szatą graficzną, wymiarami czy materiałem wykonania karty. Wybór ten zależy od wielu czynników, takich jak między innymi objętość karty, wystrój lokalu czy nawet wielkość stolików w restauracji. Kiedy zostaną podjęte pierwsze decyzje dotyczące karty menu, wzory i wizualizacje przedstawiane są klientowi tak, by mógł je zatwierdzić jeszcze przed wykonaniem.

Wzory kart menu – co wybrać?

Nasza firma oferuje kilka wzorów okładek kart menu. Przy wyborze należy uwzględnić, ile kartek ma znajdować się w karcie – czy jest to obszerne menu, czy może kilkustronicowe, czy karta ma posiadać miejsce na wkładkę sezonową, czy kartki mają być wymienne i wiele innych. Oto rozwiązania, które polecamy:

Kryte śruby

W tym typie okładki kartki mocowane są bezpośrednio w zawieszce karty za pomocą krytych śrub. Tego typu oprawa introligatorska pozwala na wymianę nawet pojedynczej kartki. Rozwiązanie to sprawdza się przy bardziej obszernych kartach menu. Dodatkowo okładka może być wyposażona w kieszeń na wymienne menu sezonowe. W tej wersji karty menu wkłady mogą być różne – z papieru satynowego, kredowego, laminowane, matowe, błyszczące czy aksamitne. Możliwe jest także dodanie wkładów w formie koszulek foliowych krystalicznych, które pozwalają na łatwą zmianę kartek menu, a także wkłady passe-partout. Ten typ okładki sprawdzi się doskonale w bardziej formalnych i klasycznych lokalach.

Karta menu Basic

To najprostszy typ okładki, w którym śruby mocowane są w postaci listwy. Tak jak przy okładkach z krytymi śrubami, wymiana poszczególnych wkładów również jest bardzo łatwa, natomiast wygląd klasycznej karty menu jest mniej formalny i nada się do bardziej swobodnego i mniej konserwatywnego wnętrza. W tym typie karty także istnieje kilka wariantów wkładów. Mogą być też wykonywane w różnych rozmiarach.

Teczka

Teczka introligatorska to opcja dla kart menu, których zawartość zmienia się bardzo często, nawet codziennie i nie posiada dużej objętości. Wkłady mocowane są w kieszeniach umieszczonych na wyklejkach okładki. W takiej karcie menu można zamocować dwa wkłady o jednostronnym zadruku lub zwiększyć objętość zadruku do czterech stron, stosując dodatkową przekładkę. To doskonałe rozwiązanie dla restauracji, w których menu jest zmienne i mieści się na niewielu stronach zadruku. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż ograniczanie się wyłącznie do tekturowych kart, które bardzo szybko ulegają zniszczeniu.

Karty typu pręcik/gumka

Menu restauracyjne z gumką o rozwiązanie dla mniejszych formatów, które także umożliwia wymianę wkładów. Wydruki mocuje się wewnątrz grzbietów za pomocą pręcika lub gumki. Pręcik zapewnia stabilność montażu i występuje tylko w jednym miedzianym kolorze. Mocowanie wkładów za pomocą gumki jest bardzo podobne, jedynie konieczne jest zamocowanie czterech przelotek w grzbiecie. Ich kolory dobierane są do koloru okładki, natomiast gumka występuje w kolorze czarnym. Kartki wewnątrz muszą być składane na pół, co pozwala na zagospodarowanie czterech stron A5. Istnieje też możliwość zamocowania kieszonek na wyklejkach do często wymienianych kart. Takie karty są bardzo schludne i estetyczne. Nadadzą się świetnie do minimalistycznych wnętrz, które cenią sobie klasę.

Projekt a wzory karty menu

Spośród wymienionych wyżej opcji warto wybrać tę, która najlepiej będzie przystosowana do wnętrza i charakteru oraz objętości karty menu. Te rozwiązania zapewniają czytelność menu, ich poręczność, a także trwałość kart. Po wyborze okładki ważnym procesem jest odpowiedni dobór projektu karty menu, czyli kompozycja layoutu i grafik – na tym etapie zapewniamy kompleksową obsługę graficzną, by wzór każdej karty menu idealnie oddawał charakter restauracji.

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.