akcesoria kelnerskie 2

Akcesoria kelnerskie, czyli z czego składa się niezbędnik dobrego kelnera?

Dbając o wystrój restauracji, warto zadbać także o dodatki, które wpływają na ogólne wrażenia z wizyty. W końcu siadając przy stoliku, zwracamy uwagę nie tylko na wystrój, ale także na zastawę, wygląd karty czy strój kelnera. I właśnie ten artykuł poświęcimy kelnerom, a w zasadzie akcesoriom kelnerskim, które przydadzą się w pracy.

Wydaje się to Wam zbędne? Kelner przecież może zanotować zamówienie na jakiejkolwiek kartce, podać jedynie wydruk rachunku. Ale jeśli głębiej się zastanowimy, to wygląd czasem pomiętej i przybrudzonej karteczki nie pobudza naszego apetytu. Wydruk rachunku podany na stolik nie zachęca wręcz do zostawienia napiwku. Wbrew pozorom akcesoria kelnerskie są niezbędne, by pozostawić dobre wrażenie po wizycie w Waszej restauracji. W co zatem powinien być wyposażony dobry kelner?

Notes kelnerski – czyli dobry kelner nie powinien imponować pamięcią?

Myślicie, że najlepsi kelnerzy powinni zapamiętywać całe zamówienie? Wcale tak nie jest. Oczywiście, niektórzy kelnerzy potrafią zaimponować swoją pamięcią recytując całe Wasze czterodaniowe zamówienie, ale w dobrym guście leży to, iż kelner zawsze wyposażony jest w przybory do notowania. I nie powinna być to zwykła kartka czy notesik z kiosku. Warto, by kelner miał przy sobie notes kelnerski, który dopasowany może być stylistycznie do kart menu czy pozostałych elementów identyfikacji wizualnej lokalu. W takim notesie kelner może zapisać drobne notatki, całe zamówienie czy uwagi gości do dań.

akcesoria kelnerskie 3

Akcesoria kelnerskie. Jaki notes kelnerski wybrać?

Notes kelnerski dobrej jakości powinien mieć dość sztywną okładkę, by pozwolić kelnerowi na swobodne pisanie w powietrzu. Najlepszym rozwiązaniem jest notes w formie sztywnego etui na papierowe bloki w formacie A6. Taki notes może zatem posłużyć przez długi czas – wystarczy tylko wymieniać bloczki papieru. Na okładce notesu może znaleźć się logo restauracji czy dowolna grafika. Można także dopasować okładkę do wyglądu kart menu i płatników kelnerskich.

Płatnik kelnerski – niewielki przedmiot do zadań specjalnych

Płatnik kelnerski to jedna z ostatnich rzeczy, która wpada do rąk gościom restauracji. To w zasadzie ostatnie namacalne doświadczenie z wizyty w lokalu. Warto więc zakończyć dobrym wrażeniem. Wiele restauracji decyduje się na podawanie rachunku w słoiczku, metalowym pojemniku czy w koszyczku, jednak nie jest to tak eleganckie rozwiązanie jak płatnik kelnerski. Wybierając płatnik kelnerski, należy pamiętać, że to naprawdę ostatni przedmiot, który zobaczy Wasz gość.

akcesoria kelnersk

Czym kierować się przy wyborze płatnika kelnerskiego?

Płatniki kelnerskie zwykle występują w formie małych okładek, które stylistycznie dopasowane mogą być do kart menu, notesów kelnerskich oraz do identyfikacji wizualnej miejsca. Okładki te dostępne są w dwóch wersjach: płatnik kelnerski płaski oraz płatnik kelnerski szkatułkowy. Płatnik kelnerski szkatułkowy pozwala też na umieszczenie w nim bilonu podczas płatności. Płatnik płaski natomiast lepiej nadaje się do umieszczenia w nim wydruku rachunku. Oba te rozwiązania jednak elegancko się prezentują. Zarówno płatnik płaski, jak i szkatułkowy może być spersonalizowany pod wymagania danej restauracji. Na nim także umieścić można logo lub dowolną grafikę. Takie płatniki są łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu. Niech ta kropka nad i podczas wizyty w restauracji będzie naprawdę efektowna.

I chociaż dla wielu osób poświęcanie takiej uwagi notesom czy płatnikom może wydawać się zbędne, to jednak dobrze dobrane akcesoria kelnerskie pozytywnie wpływają na cały experience wizyty w restauracji. W końcu nie liczy się tylko jedzenie, ale też całe doświadczenie. Wiecie już zatem, w co powinien być wyposażony dobry kelner.

Kliknij enter aby wyszukać lub ESC aby wyjść.